Jdi na obsah Jdi na menu
 


VARNSDORFSKÁ 50 (2012)

17. 12. 2011

VARNSDORFSKÁ  50 ( PADESÁTKA)

 

 

 

Jedná se o horolezeckou soutěž dvojic, který spočívá ve výstupu na 50 pískovcových skalních věží ve zhruba dvacetikilometrovém okruhu kolem Varnsdorfu. Těchto 50 věží se nachází ve 13-ti skalních oblastech v: Českém a Saském Švýcarsku, Lužických a Žitavských horách a také u Sloupu v Čechách. Tyto skály patří v daných oblastech mezi významné a často i hůře dostupné skalní věže.Všechny skalní objekty naleznete v 5-ti knižních průvodcích.  Každá věž má své bodové hodnocení podle různých aspektů. Maximální počet získaných bodů je 257.

 

 

 

 

 

 

PRAVIDLA

 

 

 

 

  1. Na vrchol věže „musí“ vystoupit oba ze soutěžní dvojice. Pakliže se druhému z dvojice nepovede vylézt až na vrchol, zapíše si dvojice o 1 bod méně.
  2. Na vrcholu se musí oba zapsat do vrcholové knihy. Z knihy je nutno opsat datum, jména nebo popř. jiné údaje o prvním zápisu v této knize. Toto vše vepište do příslušné kolonky v soutěžní tabulce - důležité.
  3. Vaše účast v soutěži je dobrovolná, tj. všechny údaje budou pravdivé, dle nejlepšího svědomí a vědomí.
  4. Všichni účastníci jsou samozřejmě povinni dodržovat pravidla pískovcového lezení v příslušné oblasti a respektovat návštěvní řad Národního pa rku.
  5. Soutěž začíná 1.dubna a končí 30.září. Během této doby máte možnost lézt na 50 věží a kdykoli v průběhu této doby, soutěž ukončit, posláním vyplněné tabulky, na adresu pořadatele.
  6. V případě shodnosti bodů u více dvojic rozhoduje rychlejší ukončení soutěže a zaslání vyplněné soutěžní tabulky s počtem výstupů.
  7. Všichni přihlášení se účastní soutěže na vlastní nebezpečí. Organizátor neručí za újmu na zdraví či majetku. Přihlášky zasílejte v elektronické podobě nebo poštou na adresu organizátora.
  8. Soutěžící s nejvyšším počtem bodů získají za 1. místo 60m lano,za  2.místo sedací úvazek a za 3. místo smyčky a expresky.
  9. Oficiální vyhlášení výsledků a předání cen bude u příležitosti posledního slanění na sále v Prysku, u příležitosti Posledního slanění HK Varnsdorf.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní adresy: Horolezecký klub Varnsdorf              

email: ka.hofman@tiscali.cz

          Horská 1861                                                   

          407 47     Varnsdorf                             tel.    776 277 294