Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden ve Finale Ligure

24. 4. 2012

V pátek, 6. dubna, jsme vyjeli okolo 11:30 z Varnsdorfu do Prysku, kde na nás čekala část naší výpravy. Odtud naše cesta směřovala do Děčína. Zde jsme doplnili počet na celkových osm lidí a ve složení S. Feigl, R. Lánský, H. Sviták, M. Kokta, Adéla, L. Černý, P. Konák, K. Konáková, odjeli za hranice české republiky. V pátek večer jsme dorazili do Arca a zde přespali. Druhý den ráno naše skupina vyrazila do cíle, jímž byl  malý kemp blízko města Finale Ligure hned u skalní oblasti Monte Cucco. Na místo jsme dorazili ještě dopoledne, rozbili náš tábor a šlo se lézt.

p4070011.jpg

Na první den se lezlo suprově, ale nezbývalo nám už moc času do večera, a tak bylo cest málo (4). V neděli nám vyšlo stejně slunečné počasí jako v sobotu a my se hned po snídani vydali do oblasti Rian Cornei. Vybrali jsme si pár pěkných 5c, ale padly i nějaké cesty za 6a/b. Pondělí bylo v dopoledních hodinách deštivé a my rozhodli, jít se podívat do města Finale. Když jsme se odpoledne vrátili, podařilo se nám vylézt pár pěkných cest za 6a/b  v Monte Cuccu hned u kempu a další lezecký den byl v trapu.

Rocca di Perti, tak to byl náš cíl na úterý. Ráno vypadalo počasí všelijak, ale nakonec padl verdikt, že se pojede. Dorazili jsme ke skalám vylezli první cestu a začalo pršet. Všechny věci byly okamžitě durch a my utíkali k autům. V kempu nebyl skoro nikdo, protože všichni odjeli na předpověď pryč. Zůstali tu akorát lezci z Brna. Z úterý na středu začalo nečekaně pršet, do čehož Svíťa, Koktis a Áda museli odjet domů. Jakmile vysvitlo sluníčko a skály u kempu nám vyschly, šlo se lézt. Ve čtvrtek bylo polojasno a teplo, ideální počasí pro lezení. Rozhodli se zkusit znovu Rocca di Perti, kde se nám líbilo. Lezli jsme celý den a padlo osm cest za 5c až 6a

p4120128.jpg

Původně byl odjezd plánovaný až na sobotu, ale počasí nepřálo. Ve čtvrtek večer začalo hustě pršet a my se rozhodli odjezd posunout na pátek ráno. Patnáct hodin jízdy v kuse a dvanáctset kilometrů jsme museli ujet k domovům. I tahle dálka stála za TÝDEN ve FINALE LIGURE.

 

 

 

 

Cena:

Cesta: 2000,- Kč

Jídlo

Kapesné

 

 

Náhledy fotografií ze složky Finale Ligure- duben 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář